Saame uhkusega teatada, et Ecosauna on uhke kopramärgi omanik! Kopramärk on tõend põlvamaisest päritolust ja põlvamaistest väärtustest. Ecosauna jaoks on tähtsal kohal ka roheline mõtteviis. 

Kopramärk näitab meie rohelist suhtumist ja lubadust olla oma tegevuses säästlik, puhas, taaskasutav ja hooliv. Meie peamiseks tooraineks on termotöödeldud puit, mis pikendab puidu eluiga. Me taaskasutame tootmisjäägid kütteks või hakkeks. Toodame suurema osa oma elektrienergiast päikesepaneelide abil, mis tähendab, et elektrikulu on aastaringselt nullilähedane. Lisaks sorteerime pakendeid, sh kilet, mis juba eelnevalt on taaskasutatud materjalist. 

Me oleme SÄÄSTLIKUD!

Ecosauna Project OÜ toodab kvaliteetseid ja pika kasutusajaga puitehitisi. Pika eluea tagab termotöödeldud puit Thermoarena OÜ-st, kus kasutatakse säästlikult energiat selle omaduse saavutamiseks. Toormaterjal tuleb peamiselt Eestist ja Soomest. Samuti eksport kaup liigub võimalikult täis mahutatud tent haagistega välismaale. Seda kõike selleks, et oleks võimalikult väike transpordi jalajälg. 

Me oleme PUHTAD!

Toormena kasutatakse peamiselt puitmaterjali, mis on taastuv loodusvara (selle loodusvara eluea pikendamiseks kasutatakse termotöödeldud puitu). Toore tuleb firmast, kes omistab sertifikaate FSC ja PEFC. Oma tehases kasutatakse päikesepaneelidest toodetud energiat nii palju, kui võimalik. Samuti on tehas energiasäästlikult ehitatud, et ei oleks suurt kütte kadu.
Kümblustünnidele pakutakse kaasa loodussäästlikke ning ilma kemikaalideta puhastusvahendeid (filtreid, kloorivabasid puhastustabelette), mille tulemusena kliendid vähendavad vee tarbimist ja vee vahetamist. 

Me TAASKASUTAME!

Tehases sorteeritakse pakendeid sh kile, mis tuleb ka taaskasutatuna Sarexist OÜ-st. Samuti kasutatakse ümbertöödeldud pakkematerjali Räpina paberivabrikust. Taaskasutuseks läheb ka kogu tooraine jääk – puit, mis lõpetab küttena kellegi ahjus. Kümblustünnide sisude alused ning penoplasti jäägid (plastik sisu kaitseks transpordi käigus tootja poolt) korjatakse kokku ning saadetakse tootjale tagasi, et saaks uuesti kasutada.

Me HOOLIME!

Ettevõtte töötajatel on väärikad töötingimused ning neid tunnustatakse hea töö eest. Mitu korda aastas korraldatakse töötajatele koosviibimisi – jõulud, jaanipäev, tähtsamate riiklike pühade tähistamine.
Toetatakse ka Põlvamaal toimunud üritusi ning võistlusi ning tehakse aktiivselt koostööd teiste Põlvamaa ettevõtetega erinevates valdkondades.

Originaal artikkel: Rohelisem Põlvamaa – Ecosauna Projeckt OÜ