Müügitingimused

1. Müügitingimuste kehtivus

1.1. E-poe omanik on Ecosauna Project OÜ (registrikood 12667407), asukohaga Põlvamaa, Põlva vald, Himmaste küla, Rebase tee 1, 63228, Eesti Vabariik.

1.2. Müügitingimused kehtivad aadressil https://www.ecosauna.ee asuva ostukeskkonna (edaspidi E-pood) omaniku Ecosauna Project OÜ (edaspidi Müüja) ja kliendi (edaspidi Klient) vahel kaupade ja teenuste ostmisel. 

1.3. Käesoleval lehel oste sooritades kinnitab Klient oma nõusolekut alljärgnevate müügitingimustega.

1.4. Lisaks käesolevatele tingimustele reguleerivad E-poest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised õigusaktid.

1.5. Ecosauna Project OÜ jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi. Nimetatud muudatusi kajastatakse veebilehel www.ecosauna.ee.

2. Hinnainfo

2.1. Kõik E-poes kuvatavad hinnad on esitatud eurodes ja sisaldavad käibemaksu.

2.2. Hinnad ei sisalda kauba kohaletoimetamise ega paigaldamisega seotud kulusid.

2.3. Kauba kohaletoimetamise kulu on osade kaupade ostmisel ostukorvis määratud, kuid kauba eripära tõttu võib see info ka puududa. Kauba kohaletoimetamise kulu täpsustatakse ja kinnitatakse tellimuse täitmisel Müüja ja Kliendi vahel. 

3. Tooted 

3.1. E-poes kuvatavad tooted toodetakse või komplekteeritakse vastavalt Kliendi tellimusele Ecosauna Project OÜ või toote tarnija ruumides. Nimetatud toodete saadavus tagatakse mõistliku koguse piires.

3.2. Juhul kui ilmneb, et esitatud tellimuse täitmine ei ole E-poes näidatud tarneajaga võimalik, kontakteerutakse Kliendiga ning pakutakse välja kiireim võimalik lahendus. Kui Klient ei ole pakutud lahendusega nõus, tagastatakse Kliendile kogu ostusumma 14 kalendripäeva jooksul.

3.3. E-poes kuvatavad fotod toodetest on illustratiivse tähendusega ning võivad vähesel määral tahtmatult erineda toote tegelikust väljanägemisest. Vähesel määral värvitooni, detailide või mehhanismide erinemine toodetel on E-poest tellimisel Kliendi võetud risk. 

3.4. E-poes kuvatavad fotod, videod ja illustratsioonid toodetest on Ecosauna Project OÜ vara, mida võib kopeerida või teistes kanalites presenteerida ainult Ecosauna Project OÜ kirjalikul loal.

4. Ostutingimused

4.1. Klient komplekteerib E-poes soovitud toote vastavalt juhistele ning lisab selle ostukorvi, vajutades nupul “Osta”.

4.2. Tellimuse vormistamiseks tuleb Kliendil liikuda Ostukorvi lehele, kontrollida ostu sobivus ja vajutada nupul „Mine maksma“.

4.3. Tellimuse kinnitamiseks tuleb sisestada nõutud tõesed andmed, kontrollida nende õigsust ja vajutada nupul „Edasi“. Juhul kui kuvatakse info toote tarne kohta, valib Klient sobiva tarne valiku.

4.4. Klient kinnitab tellimuse ja tasub kogu tellimuse eest Müüja poolt pakutud maksekeskkondades. Klient kontrollib enne tasumist, et tellimuses kajastatud tooted, kogused ja hinnad vastavad Kliendi tegelikule soovile.

4.5. Ostu sooritamiseks tuleb valida üks sobiv makseviis:

 • Montonio järelmaks (sh Montonio Split)
 • Maksa pangas
 • Kaardimakse.

4.6. Juhul kui Klient valib makseviisiks Montonio järelmaksu, tuleb enda isik tuvastada ning esitada võimalikele ostu finantseerijatele vajalikud tõesed andmed laenuotsuste tegemiseks. Laenusumma saamiseks tuleb sobivaim pakkumine valida ning järelmaksuleping allkirjastada.

4.7. Ostusumma tasumise järel saadab E-pood Kliendi ja Müüja e-postile tellimuse kinnituse. 

4.8. Müüja ei vastuta tellimuse täitmisel Kliendi poolt esitatud ebakorrektsetest andmetest tingitud täitmise võimatuse või mistahes sellest tulenevate tagajärgede eest.

5. Makseviisid

5.1. Tellimuste eest saab turvaliselt tasuda Eesti pangalinkide abil (Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop) ja krediitkaardiga (Visa, MasterCard).

5.2. Tellimuse tasumiseks on võimalik taotleda ka Montonio Finance vahendusel järelmaksu erinevatelt krediidiandjatelt või kasutada Montonio Finance pakutavat kuni 3-s osas maksmist.

5.3. Makse teostamine toimub väljaspool E-poe keskkonda teenusepakkuja Montonio Finance turvalises maksekeskkonnas.

5.4. Müüjal puudub ligipääs Kliendi panga- ja krediitkaardi andmetele. 

6. Kohaletoimetamine

6.1. Puitehitiste ja muude suuremate toodete transport lepitakse kokku Kliendi ja Müüja vahel.

6.2. Lisavarustuse ja teiste sarnaste toodete puhul on Kliendil võimalik toode tellida kullerteenusega sobivale aadressile või Omniva pakiautomaati.

6.3. Eesti piires on kullerteenus tavatarne puhul (maksimaalselt 14 tööpäeva) Kliendile ostukorvis määratud hinnaga. Juhul kui ostukorvis tarne hinda ei ole, siis lepitakse see tellimuse kinnitamise järel eraldi kokku. Kullerteenuse tasu ei lisandu kui Klient tuleb ise tootele Müüja juurde järele.

6.4. Juhul, kui toode ei jõua Kliendini heas seisukorras ja kinnises pakendis, on Klient kohustatud sellest viivitamatult Müüjat teavitama, saates vastavasisulise kirja koos pildimaterjaliga e-posti aadressile info@ecosauna.ee.

7. Taganemisõigus

7.1. Pärast tellimuse kättesaamist on Kliendil õigus E-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul kui tellimus ei ole valmistatud Kliendi tingimustele vastavalt. Taganemisõigust ei ole tellimusest, mis valmistatakse Kliendi poolt esitatud tingimuste kohaselt (VÕS § 53 lg 4 p-d 2 ja 3). Taganemisõigus ei kohaldu, kui Kliendiks on juriidiline isik.

7.2. 14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes. Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Müüjal õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

7.3. Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ning saata see e-posti aadressile info@ecosauna.ee hiljemalt 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Kauba tagastamise kulud kannab Klient, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi). Pakiautomaadiga tagastatava kauba tagastamise kulu on fikseeritud teenusepakkuja hinnakirjas (üldjuhul kuni 10 €). Suuremõõtmeliste toodete (nt kümblustünni) tagastamise kulu on üldjuhul kuni 150 €. Puitehitiste (nt saunade, kämpingmajade) tagastamine on kallim ja sõltub konkreetsest transpordi olemusest.

7.4. Klient peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale. E-pood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel Kliendile viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik Kliendilt lepingu alusel saadud tasud. Juhul kui kaup osteti krediidiandja vahendusel järelmaksuga, toimub tagastamine vastavalt lepingu tingimustele.

7.5. E-pood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni Klient on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem. 

7.6. Kui Klient on sõnaselgelt valinud E-poe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea E-pood Kliendile tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu. 

7.7. Kui Klient taganeb tellimusest osaliselt, siis toimub transpordikulude tagastamine proportsionaalselt, vastavalt tagastatud kauba hulgale kogu tellimusest. 

7.8. E-poel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda Kliendilt tagasi kaup, kui kauba hind E-poes on eksituse või tehnilise rikke tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

8. Pretensioonide esitamise kord

8.1. Eraisikutele müüdud toodetele kehtib 2-aastane pretensioonide esitamise tähtaeg. Müüja ei vastuta toote lepingutingimustele mittevastavuse eest, kui Klient teadis lepingu sõlmimisel asja lepingutingimustele mittevastavust.Juriidilistele isikutele kehtib garantii 6 kuud.

8.2. E-pood vastutab eraisikust Kliendile müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduse eest, mis oli olemas juba asja üleandmise hetkel ning mis ilmneb kuni kahe aasta jooksul, alates kauba üleandmisest ostjale. Sellest esimese kuue kuu jooksul asja üleandmisest Kliendile eeldatakse, et puudus oli olemas juba asja üleandmise ajal. Vastava eelduse ümberlükkamine on Müüja kohustus.

8.3. Toote nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel kohustub Klient Müüjat sellest teavitama koheselt, kuid mitte hiljem kui 2 kuu jooksul peale vea ilmnemist, saates enda kontaktandmed, probleemi täpse kirjelduse ja tellimuse numbri e-posti aadressile info@ecosauna.ee. Toote puuduse ilmnemisel tuleb koheselt lõpetada toote kasutamine.

8.4. Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja Kliendiga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 15 päeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.

8.5. Tarbijal on võimalik kauba lepingutingimustele mittevastavuse korral tugineda seaduses sätestatud õiguskaitsevahenditele.

8.6. Toote lepingutingimustele mittevastavuse korral kannab toote parandamisega või toote asendamisega seotud kulud, eelkõige veo-, posti-, töö-, reisi- ja materjalikulud, Müüja. 

8.7. Müüja ei vastuta tellitud toodete mittesihipärasest kasutamisest tekkinud kahjude eest, samuti kohaletoimetamise viivituse eest, kui see on tingitud asjaoludest, mida Müüja ei saanud mõjutada ja/või mis on tingitud temast mitteolenevast vääramatust jõust. 

8.8. Müüja ei hüvita Kliendi tehtud kulutusi toote nõuetele mittevastavuse või puuduste korral ega vastuta nende eest, kui: 

 • toote väärtus on langenud või toode on kahjustunud Kliendi süül, 
 • puudused on tekkinud toote mittesihtotstarbelise kasutamise, sh hooldusjuhise mittejärgimise tagajärjel, 
 • toote väärtus on langenud tavapärasel kasutamisel tekkinud loomuliku kulumise tõttu, 
 • puudub ostu sooritamist tõendav dokument.

9. Vastutus

9.1. Müüja ja Klient vastutavad teineteise ees käesolevate müügitingimuste rikkumisega teisele poole tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

9.2. Müüja vastutab Toote müügihinna ulatuses.

9.3. Klient kohustub kasutama E-poe teenust üksnes seaduse ja heade tavadega kooskõlas olevatel eesmärkidel.

10. Privaatsuspoliitika

10.1. Klient annab ostu sooritades või päringut tehes Müüjale selge ja teadliku nõusoleku oma isikuandmete töötlemiseks.

10.2. Müüjale teatavaks saanud isikuandmed kantakse kliendiregistrisse ja neid kasutatakse ainult müügiteenuse osutamiseks ja kauba pakkumiseks.

10.3. Müüja säilitab Kliendi kohta ostude sooritamise käigus Kliendi poolt sisestatud kontaktandmed ja info sooritatud ostude kohta. Seda infot käsitletakse konfidentsiaalsena ja töödeldakse kooskõlas isikuandmete kaitse seadusega.

10.4. Isikuandmed, mis on vajalikud toodete Kliendile saatmiseks, edastatakse transporditeenust osutavale ettevõttele.

10.5. Isikuandmed, mis on vajalikud makse sooritamiseks, edastatakse Montonio Finance’ile ja Kliendi poolt valitud pangale.

10.6. Tehinguga mitte seotud osapooltele ja kolmandatele isikutele Kliendi isikuandmeid ei avaldata.

10.7. Müüja võib kasutada Kliendi isikuandmeid Kliendile eripakkumiste ja kampaaniate kohta info saatmiseks e-posti teel ainult juhul, kui Klient on avaldanud soovi otsepostituse teadete saamiseks. Kliendil on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest Müüjale teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid.

10.8. Kliendil on õigus nõuda oma andmete kustutamist Ecosauna Project OÜ ja Ecosauna Invest OÜ andmebaasist.

10.9. Andmeside Kliendi ja pankade ning kaardimaksekeskuse vahel on krüpteeritud, mis tagab Kliendi isikuandmete ja pangaandmete turvalisuse. Makse teostamine toimub väljaspool E-poe keskkonda, vastava panga või teenusepakkuja turvalises maksekeskkonnas. E-poel puudub ligipääs Kliendi pangaandmetele ja krediitkaardi andmetele.

10.10. Isikuandmed, mis on tellimuse sooritamiseks vajalikud:

 • Ees- ja perekonnanimi;
 • Telefoninumber;
 • E-mail;
 • Aadress.

10.11. Isikuandmeid töötleb:

 • Ecosauna Project OÜ; Reg. nr 12667407; Põlvamaa, Põlva vald, Himmaste küla, Rebase tee 1, 63228; Telefon +372 5091882; E-mail: info@ecosauna.ee.
 • Ecosauna Invest OÜ; Reg. nr 16456392; Põlvamaa, Põlva vald, Himmaste küla, Rebase tee 1, 63228; Telefon +372 5160518; E-mail: info@ecosauna.ee.

11. Kasutamistingimused ja nende muutmine

11.1. E-poes registreerudes või ostu sooritades nõustub Klient E-poe kasutustingimustega ja kohustub neid täitma.

11.2. Müüja ja Kliendi vahel jõustub müügileping alates tasumisele kuuluva ostusumma laekumisest Müüja arvelduskontole.

11.3. Müüja võib muuta E-poe kasutustingimusi ja toodete hindasid. Teade muutuste kohta avaldatakse E-poe keskkonnas. Tehingule rakendatakse tehingu toimumise hetkel kehtivaid tingimusi ja hindu.

12. Muud tingimused

12.1. Kliendi ja Müüja vahel tekkinud erimeelsused lahendatakse läbirääkimiste teel.

12.2. Kui ostjal on E-poe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirjaga aadressile info@ecosauna.ee või helistada telefonil +372 5091882.

12.3. Kui ostja ja E-pood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja E-poe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta. 

12.4. Ostja võib pöörduda Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.