Hästi tihti küsitakse meilt, kumb on parem, kas roostevabast metallist või alumiinumist kümblustünni ahi?

Parima kvaliteedi ja vastupidavuse tagamiseks kasutame enda DeLux sarja kümblustünnidel AISI 304 roostevabast terasest ahjusid. Miks roostevaba teras? See on väga vastupidav, talub erinevaid ained ja keemilisi vahendeid, mida kümblustünni vee puhastamiseks kasutatakse. Roostevabast terasest ahi on ka kasutajasõbralikum. Kui peaks juhtuma, et hajameelsusest unustate peale kümblustünni kasutamist mõned hõõguvad söed ahju kuid samas on kümblustünn veest juba tühjaks lastud, siis ei põle ahi kohe läbi. Alumiiniumahju puhul on sellise inimliku eksimuse tagajärjeks kahjuks parandamatu ahju kahjustus. Lisaks on alumiiniumahju eluiga lühem ja see kaotab ajaga enda välimuse ning vastupidavuse.

Vahepeal mindi üle alumiiniumahjude kasutamisele kuna see pidi juhtima paremini soojust ja kütma kiiremini, aga tänaseks on see müüt murtud. Meie roostevabast metallist ahjud on inseneride poolt selliselt projekteeritud, et kogu kütmisest saadav energia suunatakse 100% vee soojendamisele. Seetõttu on ka DeLux kümblustünni kütmise aeg fenomenaalselt kiire, u 1,5-2 tundi.

Samuti tuleb mainida, et alumiiniumit sisaldavate toodete kasutamist seostatakse organismi alumiiniumtoksilisusega. Üleliigne alumiinium organismis on seotud neerufunktsiooni vähenemise, närviprobleemide, lihaste nõrkuse ja luuhaiguste tekkimisega. Seega ei pruugi alumiiniumist ahjuga köetud kümblustünni vesi olla ainult tervist kosutav. Tervise turgutamiseks ja mõnulemiseks on ohutum valida roostevabast metallist ahjuga kümblustünn.